پشتیبانی از مشتری: info@rahju.ir 021-44157924

آموزش شارژ كارتريج پرينتر ليزري HP مدل‎هاي 1160 - 1320 - 2014 - 2015 و چندكاره HP 2727

دسته بندی وبلاگ
توسط adminhodjat | هنوز نظری نوشته نشده. | 827 نمایش در این ارسال

آموزش شارژ كارتريج پرينتر ليزري HP مدل‎هاي 1160 - 1320 - 2014 - 2015 و چندكاره HP 2727


قبل از اقدام به شارژ كارتريج، يكبار كليه مراحل را تا انتها مرور كنيد.
- شاتر درام را باز كنيد و به كمك يك پيچ گوشتي تخت، طرف راست شاتر را از جايگاه خود خارج كنيد و بالا بياوريد (شكل 1 و 2).
  (شاتر درام: حائلي كه شبيه يك در متحرك كل درام را مي‎پوشاند و از آن محافظت مي‎كند.)

- طرف چپ شاتر را در جاي خود به سمت راست بلغزانيد تا خارج شود (شكل 3). مراقب باشيد فنـر شاتر را گم نكنيد (شكل 4).

- توسط يك مته سايز 2.5 سوراخي در حفره مستطيل شكل كوچك پشت مخزن تونر سوخته در دو طرف مخزن ايجاد كنيد (شكل 5 و 6).
(اين كار نياز به اندكي تمرين دارد). در شكل 7 و 8 كارتريج پس از سوراخ كاري نشان داده شده است.

- با استفاده از يك پيچ گوشتي تخت كوچك پينها را به سمت بيرون فشار دهيد (شكل 9). به محض اينكه سر پينها خارج شد با استفاده از  انبردست يا سيمچين آنها را بيرون بكشيد.
- دو نيمه كارتريج را از يكديگر جدا كنيد (شكل 10).

- با استفاده از يك پيچ گوشتي تخت كه بين انتهاي درام و ديواره داخلي كارتريج قرار دادهايد محور درام را به آرامي به سمت بيرون فشار دهيد تا سر محور خارج شود (شكل 11). سپس توسط يك دم باريك محور درام را بگيريد و بيرون بكشيد (شكل 12).
هشـدار: درام، حساسترين قطعه كارتريج است كه عمل چاپ را انجام ميدهد. هنگام كار با آن مراقب باشيد ضربه نخورد.

- با دقت درام را از سر بدون چرخ دنده بلند كنيد و آن را به بيرون بلغزانيد تا خارج شود (شكل 13).
- PCR را از جاي خود خارج كنيد (شكل 14). گريسهاي شفت PCR را با دستمال كاغذي تميز كنيد و مراقب باشيد گريس با بدنه PCR تماس پيدا نكند. سپس PCR را توسط يك دستمال بدون پرز تميز كنيد.

- دو پيچ وايپر بليد (wiper blade) را باز كنيد (شكل 15). وايپر بليد را با احتياط از جاي خود بلند كنيد (شكل 16). در صورت امكان آن را با دستگاه دمنده هوا تميز كنيد. لبه پلاستيكي وايپر بليد را با دست يا دستمال تميز نكنيد؛ فقط هوا بگيريد.

- تونر سوختههاي داخل مخزن را خالي كنيد و با هواي فشرده تميز كنيد.
- وايپر بليد را در جاي خود قرار دهيد و دو پيچ آن را ببنديد (شكل 17).
- توسط گوش پاككن محل نشستن PCR را تميز كنيد. چنانچه به گريس هدايت كننده برق (معمولاً سياه رنگ است) دسترسي داريد جايگاه سياه رنگ PCR را به آن آغشته كنيد. PCR را در جاي خود نصب كنيد (شكل 18).

- درام را در جاي خود نصب كنيد. براي اين كار ابتدا چرخ دنده درام را در محل خود قرار دهيد و در سمت ديگر، محور درام را جا بزنيد
 (شكل 19). درام را 3-2 دور در جاي خود بچرخانيد. جهت چرخاندن درام: چنانچه از سمت چرخ دنده درام نگاه كنيد جهت چرخش درام بايد خلاف جهت حركت عقربههاي ساعت باشد.
در اين حالت درام بايد آزادانه در جاي خود بچرخد. اگر درام حين چرخش از ابتدا گير ميكند كمي تونر روي سطح آن بماليد و مجدداً درام را بچرخانيد تا روان بگردد. نيم تنه درام را دور از نور به كناري بگذاريد.
- دو پيچ نگهدارنده درپوش مخزن تونر را باز كنيد (شكل 20).

- پليت برق رسان زير درپوش به مخزن تونر جوش پلاستيك داده شده است. براي شكستن جوش پلاستيك، يك پيچ گوشتي تخت كوچك بين پليت و مخزن تونر قرار دهيد و با آرامي و دقت فشار دهيد تا جوش پلاستيك بشكند. درپوش را خارج كنيد (شكل 21 و 22).
يادآوري: در طول سوار كردن مجدد كارتريج، دو پيچ براي نگهداشتن درپوش كافي است و شكسته شدن جوش پلاستيك اهميتي ندارد.

- انتهاي غلطك مغناطيسي را بگيريد و آن را بالا بياوريد. با دقت غلطك را بيرون بكشيد كه در اين هنگام چرخ دنده كوچك سر غلطك خارج ميشود (شكل 23). چرخ دنده آزاد شده سر غلطك را از جاي خود خارج كنيد (شكل 24)
- دو بوش پلاستيكي سياه رنگ و سفيد رنگ را از دو طرف غلطك برداريد و تميز كنيد. غلطك مغناطيسي را نيز ابتدا با هواي فشرده و سپس با دستمال بدون پرز تميز كنيد.

- دو پيچ دكتر بليد (doctor blade) را باز كنيد. ابتدا زائدههاي پلاستيكي سفيد رنگ را برداريد، سپس دكتر بليد را از جاي خود خارج كنيد. (شكل 25 و 26).

- داخل مخزن تونر را توسط هواي فشرده تميز كنيد و به مقدار مورد نياز تونر داخل مخزن بريزيد (حدود 150 گرم كه به نوع تونر نيز بستگي دارد). براي اين كار ابتدا تونر را در قوطي خود خوب تكان دهيد. سپس آن را داخل يك كيسه پلاستيكي كوچك بريزيد و از كيسه پلاستيكي به آرامي در مخزن خالي كنيد.
- دكتر بليد را توسط هواي فشرده تميز كنيد و در جاي خود قرار دهيد. زائدههاي پلاستيكي را در دو طرف بليد قرار دهيد و پيچها را ببنديد (شكل 27).
- بوشهاي پلاستيكي را در دو طرف غلطك مغناطيسي قرار دهيد: بوش سفيد در سمت چرخ دنده و بوش سياه در طرف ديگر.
- چرخ دنده سر غلطك را در جاي خود (پشت بازوي سفيد رنگ) قرار دهيد. غلطك مغناطيسي را روي مخزن تونر قرار دهيد. پخ انتهاي غلطك و پخ چرخ دنده را در يك امتداد قرار دهيد و غلطك را با احتياط به چرخ دنده وارد كنيد (شكل 28)

- درپوش را در جاي خود قرار دهيد و دو پيچ آن را ببنديد (شكل 29).
- نيم تنه تونر و نيم تنه درام را به هم متصل كنيد. دو پين كارتريج را با دقت در جاي خود نصب كنيد (شكل 30 و 31).
- شاتر درام را روي مخزن تونر سوخته قرار دهيد و فنر را به شكل صحيح در اسلات آن قرار دهيد. دو انتهاي شاتر را با احتياط فشار دهيد تا در جايگاه خود قفل شود. همچنين ميتوانيد شاتر درام را در يك طرف با لغزاندن به جايگاه خود وارد كنيد و طرف ديگر را فشار دهيد.
(شكل 32).
- كارتريج آماده نصب در پرينتر است. چنانچه مراحل فوق را با حوصله و دقت انجام داده باشيد و از تونر درجه يك استفاده كرده باشيد پس از پرينت با كارتريج شارژ شده خود را تحسين خواهيد كرد. موفق باشيد!

 

هشدار : اين مركز هيچگونه مسئوليتي در قبال خسارات احتمالي ناشي از عدم توانايي كاربر در شارژ كارتريج با استفاده از دستورالعملهاي فوق ندارد و كليه عواقب آن مستقيماً متوجه خود كاربر ميباشد.

نظرات (0)

نظر بدهید

نام شما:


امتیاز: بد           خوب

کد را در کادر زیر وارد کنید.:
نظر شما: توجه داشته باشید: HTML ترجمه نمی شود!

استفاده از مطالب سايت راهجو فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به فروشگاه راهجو می باشد.